Lørdag den 4. maj inviterede Dansk Vegetarforening og Vegetarkontakt til sommerfest i København. Det er blevet en tradition, at der hvert år afholdes både en sommerfest og en julefrokost, hvor alle medbringer en vegansk ret og/eller dessert til den store fælles buffet. Det plejer at være en stor succes, hvor mellem 80 og 100 mennesker deltager, og der festes til langt ud på natten. I går var ingen undtagelse, og nedenfor kan I se de billeder, som jeg tog.
Mange tak til Asta, som arrangerede festen, og til de andre frivillige! Hold øje med Vegetarkontakt, hvor du kan tilmelde dig kommende fester og fællesspisninger.
maj 05, 2013 @ 17:00:55
Ups… det glemte jeg i år. Det ser ud som om I har haft en rigtig god fest. Selv var jeg i teateret. Det var nu også sjovt ;O)